Pouczające spotkanie w przedszkolu „Leśne Skrzaty” w Siąszycach.

Dbając o bezpieczeństwo swoich wychowanków panie przedszkolanki z przedszkola „Leśne Skrzaty” w Siąszycach przyjęły gości z Komisariatu Policji w Rychwale. Spotkanie odbyło się 23 stycznia 2020 roku i miało na celu wytłumaczenie dzieciom jak powinny zachowywać się na drodze oraz jakie niebezpieczeństwa mogą im się przytrafić w trakcie trwania ferii zimowych. 

Przedszkolaków odwiedziło 3 funkcjonariuszy, a mianowicie: aspirant Ewa Jagielska, aspirant Sławomir Majkowski oraz sierżant sztabowy Paweł Dobrowolski. 

Okres przed feriami zimowymi to czas, kiedy policjanci ostrzegają dzieci przed zagrożeniami z jakimi mogą się spotkać podczas zimowego wypoczynku. Bezpieczeństwo dzieci na drodze nie tylko podczas ferii, ale na co dzień jest bardzo ważnym zagadnieniem, dlatego też na każdym kroku warto przypomnieć o podstawowych zasadach poruszania się pieszych po drogach, pouczała Pani policjant. Podczas spotkania dzieci utrwaliły zasady ruchu drogowego, a funkcjonariusze przypomnieli dzieciom; jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz o konieczności noszenia przez dzieci odblasków. Dzieci nauczyły się jaką powinny przyjąć pozycję, gdy napotkają na swej drodze obcego psa, a także komu i kiedy możemy otwierać drzwi. 

Podczas spotkania przedszkolaki otrzymały również drobne upominki, które mają na bieżąco przypominać im o tym, że bezpieczeństwo na drodze jest bardzo ważne, a rodzice mogą być dzięki temu spokojniejsi o swoje pociechy.